13-річний українець став наймолодшим чемпіоном Європи у стрибках у воду

Підготував Семен Запорожець

13-річний український стрибун у воду Олексій Середа виграв чемпіонат Європи, який пройшов у Києві в спорткомплексі “Ліко” 5-11 серпня.

Українець показав результат 488,85 бали у стрибках з десятиметрової вишки. До трійки призерів увійшли француз Бенжамен Оффре (474,90) і росіянин Руслан Терновий (445,25). Таким чином, Середа став наймолодшим чемпіоном Європи в історії стрибків у воду. Олексій перевершив попередній рекорд, який належав британцеві Томасу Дейлі. Останній виграв Євро-2008 у віці 13 років і 10 місяців. Середі зараз 13 років і 7 місяців.

Юний спортсмен з Миколаєва невпино прогресує. На чемпіонаті світу в Кванджу (Корея) Олексій зайняв 4-е місце, змагаючись з кращими дорослими атлетами планети. Його мрія – вдалий виступ на Олімпійських іграх. Тренують Олексія Тетяна Погрібна (персональний тренер) і Тамара Токмачова (головний тренер національної збірної України).

Усього в активі збірної України сім медалей – три золота, три срібла та одна бронза. Наша команда посіла друге місце у загальному заліку, поступившись лише збірній Росії (6 золотих, 2 срібні, 4 бронзові медалі).

Медалі Євро-2019 для України здобули: золото – Софія Лискун в стрибках з 10-метрової вишки, Вікторія Кесар і Станіслав Оліферчик в синхронних стрибках з триметрового трампліну і Олексій Середа в стрибках з 10-метрової вишки. Срібло на рахунку Олени Федорової в індивідуальному виступі на метровому трампліні, Олексія Середи і Олега Сербіна в фіналі синхронних стрибків з 10-метрової вишки, Олега Колодія в стрибках з метрового трампліну. Єдину бронзову медаль принесли українській збірній Вікторія Кесар і Ганна Письменська у синхронних стрибках з триметрового трампліну.

Софія Лискун та Олексій Середа вибороли ліцензії на Олімпійські ігри 2020 у Токіо.