Як в одній із найуспішніших IT-шкіл України готують дітей до майбутнього

Що потрібно людям знати, аби в майбутньому залишатись затребуваними? Які професії будуть на вершині? Як сьогодні потрібно навчати дітей? Якою має бути сучасна освіта і в якій формі заклади освіти мають її надавати?

На ці питання відповідає Дмитро Корчевський – засновник і генеральний директор Комп’ютерної Академії «ШАГ». Уже понад 20 років він успішно керує закладом не лише в Україні, але й за кордоном і знає про освіту все.

Коли з’явилась ідея відкрити IT-школу

Як і кожен бізнес, ідея народжується з власних потреб. У дитинстві я мріяв стати програмістом і бачив у цьому перспективи, однак в університеті, до якого я вступив – мене так і не навчили цієї професії. Я вивчав усе сам і тоді ж зрозумів, що освіта, яка готує майбутніх фахівців цієї галузі не має нічого спільного з реаліями. До моменту завершення навчання в університеті я вже знав набагато більше, ніж будь-який інший педагог. Розуміючи, що іншого шляху, ніж вивчитись на програміста самостійно, не було, я захотів створити школу, в якій б навчали спеціалістів відповідно до потреб ринку.

Школа незабаром відкрилась і швидко стала успішною. Чимало людей, здебільшого студентів, приходили до нас, бо розуміли, що реальні навички вони можуть отримати лише в Комп’ютерній Академії «ШАГ». Сьогодні школа має 73 філіали у 20 країнах світу.

Які найпопулярніші напрямки у студентів і дітей

Для дітей ми сформували особливу програму, в якій не потрібно нічого вибирати. Це – феєрверк знань. Вони мають змогу створювати тривимірні будинки, писати програми, розробляти мобільні додатки тощо. Ці знання вони застосовуватимуть у будь-якій сфері, не лише в програмуванні.

Дорослих більше цікавить саме програмування. Зараз майбутнє окреслило свої обриси і ми бачимо, як ці обриси змінюються. Більшість країн вже повністю піддались діджиталізації: закриваються торгівельні центри, магазини, бо достатньо зайти в інтернет і зробити замовлення.

Чи навчаються люди більш старшого віку  

Звичайно, до нас приходять навчатися навіть пенсіонери. Вони хочуть бути на одній хвилі із своїми онуками. Серед тих, хто відвідує заняття є лише кілька осіб, які зацікавились технологіями і знайшли нову хвилю успіху. Вони завели блог, який приносить набагато більший дохід, ніж пенсія чи тодішня зарплата.

Люди, які закривають очі і бояться технологій не розуміють, що світ уже змінився. Він такий як є і треба користуватися його благами. Звісно ж інтернет, окрім користі, може нести загрозу, але треба вміти ним користуватися. Саме в академії ми навчаємо дітей протистояти хакерам, не вестись на провокації, вміти блокувати небажаний контент, не давати особисті дані.

Про курси і програми

Програми є абсолютно різні. Увесь комплекс, пов’язаний з навчанням дітей і дорослих – це наша стихія. Ми створили визнану державою повноцінну альтернативну систему освіти: у нас є і середня школа, і виш. Ми використовуємо передові методи та технології. Студенти отримують і технічні ґрунтовні базові знання, і soft skills нового покоління. Випускники Комп’ютерної Академії «ШАГ» працюють в топових компаніях: Skype, Ubisoft, Amazon, Oracle, IBM тощо.

Є комплексна освіта, спеціалізовані професійні курси, індивідуальне навчання. Для дітей ми створили тест-драйв професій майбутнього. Дитина може спробувати себе в різних областях ІТ-індустрії і визначити, наскільки йому це подобається.

Є програми для дітей 7-8 років, 9-12, 13-14 років; студентів вузів, що хочуть паралельно отримати другу професію та другу вищу освіту; професіоналів, які хочуть підвищити кваліфікацію; тих, хто хоче перейти в іншу сферу діяльності. Хто ще не визначився з напрямом– може визначитись завдяки профорієнтаційному тесту. Зараз є літні ІТ-табори в Сієтлі, Барселоні, локальні табори. Постійно проводимо невеликі івенти на актуальні теми для гостей.

Звичайна школа може дати дітям необхідні навички чи майбутнє за альтернативними школами

Поняття альтернативної школи є не правильним, бо те, що ми робимо і є класичною освітою. В ідеальній школі педагог – це друг і провідник. У цьому році у нас відкривається дві середні школи. Я сподіваюсь, що весь 20-річний досвід ми зможемо передати молодому поколінню.

До слова, у мене троє дітей і вони не любили ходити до школи так, як і я. маючи вчений ступінь з педагогіки я розумію, наскільки це було неправильно подавляти природнє бажання дітей до знань. Тож, у вересні ми запустимо школу задача якої – підтримати вогонь в дітей.

Що нас очікує в майбутньому

Ми повинні на це питання відповісти з позиції освіти: «Як підготувати дітей до майбутнього, яке їх очікує?». Уявіть, лише понад 10 років тому з’явилась перша модель iPhone, і зараз ми не можемо жити без гаджетів. А я пам’ятаю той час, коли ми спілкувались за допомогою пейджера. А що ж буде далі, якщо усе так швидко змінюється? Які знання потрібні? Та ми можемо зазирнути у майбутнє – безумовно IT-технології будуть на висоті. Зараз ми знаходимось попереду тих інновацій, які є у всьому світі і це дозволяє нам готувати дітей до майбутнього.

ТОП-5 професій майбутнього від Дмитра Корчевського:

  • Кібербезпека – фахівець цієї галузі буде дуже затребуваним, без нього неможливо обійтись.
  • Програміст – топ-професія майбутнього, яка буде надзвичайно популярною.
  • Цифровий дизайнер – це професія, яка визначає не лише зовнішній вигляд стаканчика. Є дизайнери комп’ютерних ігор, віртуальних світів, освітніх треків тощо.
  • Проектувальник віртуального світу – фахівець цього напряму створюватиме все у віртуальному світі. От уявіть, що ми з вами бачимо одне одного чітко, всі емоції і навіть інтер’єр кабінету, але насправді ви сидите у себе вдома, а я в своєму кабінеті.
  • Дизайнер освітнього шляху – це педагог, який вибудовуватиме траєкторію персональної освіти.

Джерело: https://vseosvita.ua/news/ak-v-odnij-iz-najuspisnisih-it-skil-ukraini-gotuut-ditej-do-majbutnogo-3971.html