Ярослава Магучіх – українська рекордсменка Діамантової ліги ІААФ

Семен Запорожець

Українка Ярослава Магучіх, виборовши з особистим рекордом 1.96 м золото у секторі для стрибків у висоту в Досі, стала наймолодшою переможницею змагань (спортсменці 17 років і 226 днів) в історії Діамантової ліги ІААФ. На додачу Ярослава виконала олімпійський норматив на Ігри у Токіо-2020.

3 квітня в катарському місті Доха відбувся перший етап Діамантової ліги 2019. На ньому Україну представляли четверо спортсменів, в числі яких: Ярослава Магучіх (стрибки у висоту), Марина Бех-Романчук (стрибки в довжину), Ольга Ляхова (біг на 800 метрів), Анна Рижикова (400 метрів з бар’єрами). В активі українців – відразу три медалі змагань.

17-річна Ярослава Магучіх перемогла в секторі для стрибків у висоту з результатом 1.96 м.

Бех-Романчук посіла друге місце в стрибках у довжину з показником 6.74 метра, причому вона поступилася переможниці, Катрін Ібаргуен з Колумбії, лише два сантиметри.

На дистанції 400 метрів з бар’єрами Ганна Рижикова посіла третє місце з кращим для себе результатом сезону – 54.82 сек. А ось Ольга Ляхова фінішувала лише 11-й в бігу на 800 метрів (2:03.38).

Ярослава Магучіх прокоментувала свою перемогу : «Я дуже здивована тим, що перемогла, адже я була наймолодшою учасницею. Але неймовірно щаслива, що зробила це і встановила особистий рекорд. Це мій перший виступ тут, буду рада повернутися в Доху на етап Діамантової ліги».

Попередній особистий рекорд Ярослави складав 1.94 см та був установлений у липні 2018 року на молодіжному чемпіонаті Європи в Дьйорі (Угорщина).

Нагородою за перемогу для українки стали $10 тис. призових та 8 залікових очок для кваліфікації до фіналу Діамантової ліги 2019. Сьогодні наша спортсменка посідає 19-е місце в рейтингу Міжнародної федерації легкої атлетики (ІААФ).

Діамантова ліга ІААФ 2019 – десята ювілейна серія змагань найсильніших легкоатлетів світу. У календарі серії – 14 турнірів. У кожній дисципліні спортсмени змагаються 8 разів протягом сезону. В програмі етапу в Досі було по 7 видів у чоловіків та жінок. Наступний етап пройде 18 травня в Шанхаї (Китай). А наступний старт у жіночих стрибках у висоту відбудеться 30 травня в Стокгольмі (Швеція).