НБУ: міжнародні резерви збільшилися до рекордних за 5 років $20,7 млрд

Завдяки купівлі Національним банком валюти на міжбанківському валютному ринку та надходженню фінансування від МВФ, Євросоюзу та Світового банку упродовж грудня міжнародні резерви збільшилися до рекордного за п’ять років рівня в $20,7 млрд, або 3,5 місяців майбутнього імпорту.

Про це йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

У той же час, платіжний баланс за січень-листопад зведено з профіцитом в $1,1 млрд, у листопаді – зведено з профіцитом на рівні $1,3 млрд.

Як зазначають у НБУ, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в листопаді порівняно з жовтнем звузився до $299 млн.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій у листопаді збільшився до $301млн, 85% з яких були спрямовані до реального сектору. За 11 місяців цього року чистий приплив прямих іноземних інвестицій становив $2млрд, 21% із яких – операції банківського сектору з переоформлення боргу в статутний капітал.

У цілому за січень-листопад імпорт товарів зріс на 15,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року до $51,3 млрд. У той же час, у листопаді імпорт товарів істотно уповільнився (до 12,7% у річному вимірі до $5,6 млрд), насамперед за рахунок неенергетичного імпорту.

Крім того, експорт товарів за січень – листопад  зріс на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року до $39,5 млрд.

«Попри певне сповільнення – в листопаді тривало зростання експорту товарів (на 6,2% у річному вимірі до $4,1 млрд) насамперед завдяки рекордному врожаю кукурудзи», – повідомили у НБУ.

Нагадаємо: платіжний баланс в жовтні 2018 року зведений з профіцитом на рівні $164 млн, за січень-жовтень зведено з дефіцитом $254 млн.

Джерело: https://mind.ua/news/20192059-nbu-mizhnarodni-rezervi-zbilshilisya-do-rekordnih-za-5-rokiv-207-mlrd