Новинка українського автопрому: новий автобус від «Еталон»

Корпорація «Еталон» представила прототип міського автобуса довжиною 12 метрів.

«Ми реалізували в цьому році 270 одиниць автотранспортних засобів з яких 250 автобусів і 20 тролейбусів. На наступний рік державою була анонсована закупівля близько 400 тролейбусів і понад 300 автобусів саме 12-метрової довжини. І ми постаралися підготуватися до цього і перший прототип ви вже можете побачити. Аналіз ринку, в тому числі і європейського, показав, що 12-метрова техніка займає 85% ринку, а інша частина належить меншим розмірам. І ми зробили ставку на цю модель», – повідомив директор ТОВ «Торговий дім Еталон Авто» Вадим Шкарупін.

Новинка під кодовою назвою A12210 розроблялася з урахуванням всіх сучасних вимог і вміщує понад 100 осіб. Автобус має низькопідлогову конструкцію, а також відповідність нормам для перевезення людей з обмеженими можливостями.

Силовий агрегат від компанії Borneo видає 230 к.с. і 700 Нм крутного моменту комплектується механічною коробкою передач від Ashok Leyland, але надалі з’явиться і версія з автоматом. Підвіска повністю пневматична від компанії ZF з електронним управлінням, з мостами і пневмобалонами. Він здатний об’їжджати перешкоди піднімаючи кузов і опускаючи або нахиляючи на швидкості до 5 км/год.

Автобус поки є прототипом і проходить випробування. Вже зараз розробники бачать деякі моменти, які планують доопрацювати для серійної версії. В автобусі досить люків, що надають доступ до основних агрегатів машини для технічного обслуговування. Велику увагу приділили місцю водія, який повинен знаходитися в комфортних умовах.

У доступі буде великий список опцій від кондиціонера салону потужністю 38 кВт до системи Wi-Fi і відеоспостереження з 4 – 5 камер. Всі опції випробовуються на тролейбусах і будуть незабаром доступні для автобуса.

Корпорація планує активно брати участь в тендерах на закупівлю громадського транспорту в Україні. Оскільки ціна за повноцінний автобус в $60 тис. ($170 тис. з автоматичною коробкою) цілком конкурентна і дозволить звернути увагу на вітчизняного виробника, а не годувати білоруських представників.

«Ми плануємо реалізувати в Україні 300 автобусів. Ми хочемо активно брати участь в тендерах. А то у нас чотири виробники, а країна купує білоруське», – зазначив президент корпорації «Еталон» Володимир Бутко.

Джерело: http://elauto.net.ua/novynka-ukrainskoho-avtopromu-etalon-pokazala-novyj-avtobus-foto/