Про свободу, яку ми не відчуваємо

Віктор Шлінчак, керівник проекту «Главком»

Років дев’ять тому наш Інститут світової політики / Institute of World Policy організував візит в Україну Гаррі Каспарова, який тоді нарівні з Навальним вважався одим із російських оппозиційних лідерів. Щоправда, потім відійшов від активної російської політики і перебрався жити до Нью-Йорка, втікаючи від переслідування путінського режиму і намагаючись протистояти цьому режиму з-за океану (До речі, він допомагав українським волонтерам і публічно заявляв про свою позицію щодо анексії Криму та окупованого Донбасу). Але мова не про це.

По приїзду Гаррі в Київ ми вечеряли з ним в готелі “Національний”. І тоді Каспаров сказав: “Раньше я не понимал, когда мне говорили, что когда приезжаешь в Киев, то здесь ощущается запах свободы. Это чувствуется везде – на улицах, в автобусе, в метро. Цените это”.

Згадав слова Каспарова буквально на днях, коли вечеряв з одним росіянином, який доволі часто буває в Україні. І він теж розказав про свободу. Про людей, обличчя яких відрізняються від московських, Про вулиці, на яких вимушено озираєшся. І про свободу висловлювання. І про те, що українці дуже часто не цінують того, що мають. “Європа уже у вас…”, – сказав він замислено, піднімаючи бокал італійського червоного.

Джерело: https://glavcom.ua/columns/victorshlinchak/pro-svobodu-yaku-mi-ne-vidchuvajemo-564441.html