Україна – в трійці боксерських країн світу

Видання SportArena визначило місце України серед боксерських країн світу. Ми займаємо третє місце (8 чемпіонських титулів і поясів) після США (19 титулів і поясів) і Мексики (9 титулів і поясів).

Станом на 1 січня 2018 у нас було тільки два пояси і два чемпіона – Василь Ломаченко та Олександр Усик. Зараз українці володіють вісьмома чемпіонськими поясами в професійному боксі.

Відразу чотири (WBC, WBA, IBF і WBO) – у абсолютного чемпіона світу у важкій вазі Олександра Усика. Два (WBA і WBO) – у Василя Ломаченка в легкій вазі. Олександр Гвоздик – чемпіон WBC в напівважкій вазі. Артем Далакян – володар поясу WBA в найлегшій вазі. Всього в 2018 році українці завоювали 6 чемпіонських поясів. 3 – Усик, по одному Далакян, Гвоздик і Ломаченко – і це самий урожайний на трофеї в професійному боксі рік в історії нашої країни.

Чого чекати далі?

З огляду на чемпіонський хід 2018 року, головне завдання зараз для українських боксерів – зберегти ці вісім чемпіонських титулів за підсумками 2019 го. Втім, є непогані шанси відновити і збільшити цю значну чемпіонську колекцію.

12 квітня Василь Ломаченко мав проводити бій проти чемпіона світу IBF Річарда Коммі з Гани. Але Коммі отримав травму (пошкодження зв’язки на правій руці) в своєму останньому поєдинку проти росіянина Іси Чаніева і тепер не встигне відновитися до цієї дати. Шкода, адже шанси на перемогу в українця були більш ніж вагомими, а це ще один чемпіонський титул в скарбничку нашої країни.

У підсумку суперником Василя на цю дату став Ентоні Кролла. Пояс чемпіона WBC у ваговій категорії українця залишається за американцем Майки Гарсія, але їхня очна зустріч можлива лише в кінці року. Поки Гарсія піднімається на дві категорії вище заради мегафайти зі співвітчизником Ерролом Спенсом.

Олександр Гвоздик 30 березня в Філадельфії проведе свій перший захист титулу проти француза Дуду Нгумбу. Трьома іншими чемпіонами у ваговій категорії Гвоздика є росіяни – Сергій Ковальов (WBO), Артур Беттербіев (IBF) і Дмитро Бівол (WBA). Олександр може перемогти будь-якого з них, питання лише в тому, чи будуть цікаві в США об’єднавчі бої українця з росіянами.

У ваговій категорії Артема Далакяна чемпіонами є 26-річний британець Чарлі Едвардс (WBC), 36-річний південноафриканець Моруті Мталане (IBF) і 23-річний японець Косеі Танака (WBO). Чи є у цих чемпіонів реальна зацікавленість у бою з Далакяном – питання.

Немає конкретики і по наступних боїв Олександра Усика. Його сопромоутери Едді Хирн і Олександр Красюк стверджують, що українець вийде в ринг 18 травня. Візаві поки не відомий. У пріоритеті – дебют Усика в суперважкому дивізіоні. Суперником може стати росіянин Повєткін. Також абсолютний чемпіон світу може провести одну зі своїх обов’язкових захистів проти росіянина Лебедєва. Втім, Олександр поки що не збирається віддавати свої чемпіонські пояси в крузервейте. З огляду на, що за регламентом боксерських версій Усіку надається до 18 місяців для захисту титулу, варто припустити, що він збереже ці чемпіонські пояси, як мінімум, до кінця 2019 року.