Україні вдалося те, що не вдалося ще жодній країні

Аркадій Бабченко, російський журналіст

Майдан програв? Якщо все погано – Янукович в п’ятистах кілометрах. Давайте повернемо його назад на трон. Скасуємо безвіз і будемо їздити в Краснодарський край. Посадимо на вівтар московських попів. Відмовимося від Євроасоціації. Розпродамо армію. Пересядемо назад на “Жигулі”. Заборонимо мереживні труси. Вступимо до Митного союзу. Привіт, Білорусь. Заодно і газ по два рублі буде. У чому ж проблема?

Сказати, що Майдан змінив моє життя – це нічого не сказати. Крутіше людське життя може змінити тільки вже смерть. Ні дня, ні хвилини, ні секунди ніколи ні про що не шкодував. Одні з кращих днів мого життя.

Україні вдалося те, що не вдалося ще жодній країні. Жодній! Всі країни Східної Європи і ті з Західної, що потрапили під імперську п’яту, змогли вирватися з-під неї тільки тоді, коли починала розвалюватися сама імперія. Польща, НДР, Фінляндія, країни Балтії, Кавказ – всі вони виривалися, коли імперія ставала слабкою.

Україна єдина, хто вирвався з Мордора на піку його чергового зльоту до могутності. Єдині в Європі. Єдині в світі.

Ніхто не зміг зробити те, що змогли ми.

У ті дні в тому місці зібралося неймовірне співтовариство абсолютно унікальних людей на планеті. Це були найкращі люди, яких я зустрічав у своєму житті. Не за ковбасу. За волю. За гідність.

Люди готові були вмирати за свою людську гідність. І вмирали. І перемогли.

І коли після цього я стикаюся з черговим приступом меншовартості, мене аж сіпає, як нігтем по склу.

Ти так нічого і не зрозумів, друже. Я народився рабом. В Імперії. І все життя був рабом. І тільки там, на четвертому десятку, знайшов свою гідність. І рабом я більше ніколи вже не буду.

 Як чудово сказав хтось в стрічці “Фейсбуку”: “Я не зможу пояснити тобі сенс Революції гідності, якщо ти не розумієш, що таке гідність”.За два місяці, проведені на Майдані, я готовий віддати ще 5 років страху, цькування, пресингу, біженства, розстрілів, бункерів і спецоперацій.

Плювати. Я вже переміг.

Я тоді вже переміг.

Джерело: https://gazeta.ua/blog/50971/ukrayini-vdalosya-te-scho-ne-vdalosya-sche-zhodnij-krayini