Українка Оксана Оробець стала чемпіонкою світу з фітнесу

Семен Запорожець

Українка Оксана Оробець виграла перший чемпіонат світу серед професіоналів IFBB Elite Pro в жіночих категоріях з сумарним призовим фондом $100 000.

Світова першість пройшло в Пекіні. Змагання відбувались 16-18 листопада у виставковому центрі China International Exhibition Center Hall. Було п’ять змагальних категорій: бікіні фітнес, жіночий фітнес, велнес, бодіфітнес, жіноча фізика.

30-річна уродженка Черкас Оксана Оробець не залишила жодних шансів конкуренткам в категорії «жіночий фітнес», продемонструвавши неймовірну фізичну форму підкоривши суддів і глядачів приголомшливим тілом. Оксана в підсумку отримала від суддів 12 балів (відображення місць, яке надавали спортсменкам), випередивши Єву Банікову зі Словаччини (33) та Ніколетту Сабо з Угорщини (33).

«Україно, ми перші!», – відзначила Оксана Оробець у соцмережі відразу після перемоги в Пекіні.

Ця спортивна дівчина з Черкас не один раз сходила на п’єдестал пошани чемпіонату світу з фітнесу та змагань Arnold Classic, а також з 2010 по 2014 отримувала титул спортсменки року з неолімпійських видів спорту.

В грудні минулого року в Біарріці (Франція) Оксана Оробець завоювала золото в категорії «фітнес понад 163 см», а також стала володаркою титулу абсолютної чемпіонки світу.

Оксана Оробець має безліч титулів і звань: сертифікований тренер по кроссфіту (Level1 trainer), заслужений майстер спорту з бодібілдингу, міжнародний суддя Hip Hop International Organization, суддя національної категорії IFBB, сертифікований Crossfit Judge, Reebok athlete. Також вона танцюрист міжнародної класу, 9-разова чемпіонка України з сучасних танців, майстер спорту України. Вона представляла фітнес перед Міжнародним Олімпійським Комітетом для включення його в програму Олімпійських Ігор.

Народилася майбутня чемпіонка 17 травня 1988 року в м Черкаси. Її мама працює головним тренером України з фітнесу у дітей. Є брат Максим, вони з ним двійнята.

З 6 років Оксана займалась танцями і спортом. У 2010 році закінчила факультет романо-германської філології Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Отримала другу вищу освіту в Київському інституті фізичної культури і спорту. У 2010 році брала участь в телепроекту «Холостяк», знімалася для реклами телепроекту «Зважені та щасливі», в 2012 році була со-хореографом в проекті «Майданс».

У фітнес Оксана Оробець потрапила, коли їй було 13 років. Ще з дитинства вона займалася аеробікою, гімнастикою і танцями, а коли почула про такий цікавий вид спорту, який до того ж проходить на сцені, – відразу загорілася взяти участь в змаганнях.

Оксана склала довільну програму, пошила купальник і поїхала брати участь … і, несподівано для всіх, виграла свої перші змагання – Кубок України. У 16 років вона вже прийшла в тренажерний зал і почала серйозно займатися з обтяженнями. У 19 років виграла свій перший чемпіонат світу з фітнесу, в 21 – повторила цей результат.

«Я обожнюю свою категорію – фітнес, тому що я не тільки будую своє тіло в залі, але до того ж розвиваюся як танцюрист і гімнаст, щоб зробити свою довільну програму цікавою і захоплюючою», – говорить Оксана.