Українська чоловіча гімнастика – це не лише Олег Верняєв

Підготував Семен Запорожець

Український гімнаст Ігор Радівілов виграв срібну медаль на етапі Кубка світу в Досі (Катар), продовживши серію вдалих виступів.

Ігор Радівілов посів друге місце в опорному стрибку з результатом 14,916. Український гімнаст поступився лише олімпійському чемпіону Лондона-2012 корейцю Ян Хак Сону (15,266).

Тиждень тому на етапі Кубка світу в Баку Ігор виборов дві нагороди: «срібло» в опорному стрибку та «бронзу» у вправах на кільцях.

Стабільність високих результатів у своїх коронних вправах – ознака майстра світового класу, яким є 26-річний уродженець Маріуполя Ігор Радівілов.

Найвищий успіх в його кар’єрі на сьогодні – бронза Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні в опорному стрибку.

За рік на чемпіонаті Європи-2013, що проводився в Москві, Ігор здобув золоту медаль у вправах на кільцях, розділивши перше місце з французом Самір Аїт Саїдом. У цих змаганнях українець набрав 15,466 бала.

В активі Радівілова дві срібні нагороди світових чемпіонатів – 2014 (Нанкін) та 2017 (Монреаль), також в опорному стрибку.

В 2017 році Ігор Радівілов був визнаний НОК кращим спортсменом жовтня в Україні, а його тренер В’ячеслав Лаврухін – відповілно кращим тренером місяця. Пам’ятної нагороди і премії Радівілов був удостоєний за успіх на чемпіонаті світу в Монреалі, де український гімнаст завоював срібну нагороду в опорному стрибку, поступившись переможцю, японцеві Кензо Сіраї, однією тисячною бала. В іншому фіналі – у вправах на кільцях – він увійшов до топ-6.

На церемонії вшанування лауреатів в Олімпійському домі президент НОК України Сергій Бубка зауважив: «Ігор – яскравий приклад успішної особистості. Він ніколи не зупиняється на досягнутому. Ми пам’ятаємо його «бронзовий» виступ у Лондоні на Іграх-2012. Зовсім трохи йому не вистачило, аби зійти на п’єдестал на Олімпіаді в Ріо. І все ж таки в Бразилії ім’я нашого гімнаста було вписано в енциклопедії світового спорту. На його честь названо гімнастичний елемент – опорний стрибок The Radivilov».

Саме так. У травні 2016 року на засіданні технічного комітету Міжнародної федерації гімнастики (FIG) було затверджено новий елемент в опорному стрибку. Він отримав базу 7,0 балів і був названий на честь Ігоря Радівілова. Українець представив цей елемент на етапі Кубку світу у Варні (Болгарія), здобувши золоту медаль.

Прийом виконується обличчям уперед, відштовхуючись від опорного містка. Спортсмен повинен зробити потрійне сальто у повітрі перед приземленням. Деякі фахівці заявляли, що, незважаючи на видовищність, стрибок The Radivilov загрожує тяжкими травмами.

Через це вже в листопаді 2016 року FIG заборонила стрибок Радівілова. «Було прийнято рішення про заборону потрійного сальто (вперед або назад) в період з 2017 по 2020 роки», – йдеться в повідомленні прес-служби FIG.

Додамо, що Ігор ще двічі визнавався кращим спортсменом місяця: в листопаді 2017-го та в березні 2018-го. Останній успіх, до речі, також був після вдалого виступу на етапі Кубку світу в Досі, де українець став кращим у вправах на кільцях та в опорному стрибку.

З 10 по 14 квітня в польському Щецині пройде чемпіонат Європи. Через відновлення після операції чемпіонат пропускає Олег Верняєв. Отже новим лідером нашої чоловічої збірної буде саме Ігор Радівілов.