Українські футболісти зробили золотий дубль у Греції

Семен Запорожець

11 травня футбольний клуб ПАОК (Салоніки), який щойно виграв чемпіонат Греції, здобув перемогу в фінальному матчі Кубку Греції, обігравши АЕК (Афіни) – 1:0 та зробивши дубль. До тріумфу ПАОК доклалися два українські легіонери – півзахисник Євген Шахов та захисник Євген Хачеріді.

ПАОК виграв чемпіонат Греції в третій раз у своїй історії, через 34 роки після свого другого тріумфу (1985). Перше ж чемпіонство було в 1976 році.

ПАОК, який другий сезон тренує Разван Луческу, син Мірчі Луческу,  залишився непереможеним протягом усього чемпіонату Греції, чого раніше удавалось зробити лише «Панатінаїкосу» в сезоні 1963/64. Проте команда Луческу-молодшого здобула 26 перемог при чотирьох нічиїх, а «зелені» 55 років тому виграли 24 матчі з шістьма нічиїми.

Кубок Греції ПАОК виграє в сьомий раз, при чому – втретє поспіль. Цьогорічний фінал став своєрідним українським дербі: адже за АЕК грає Дмитро Чигринський.

Євген Шахов відіграв повністю весь фінальний матч, а Євгена Хачеріді не було навіть у заявці. Ця ситуація яскраво відбиває різні долі українців у ПАОК. Якщо Шахов був одним з провідних гравців команди, то Хачеріді майже не грав.

До ПАОК 28-річний Євген Шахов переїхав ще в липні 2016 року з проблемного «Дніпра». З того часу вже третій сезон українець є футболістом команди з міста Салоники, хоча певної стабільності йому все ж не вистачає. Якщо в прем’єрному  для себе сезоні в Греції Шахов зіграв 23 матчі в чемпіонаті (19 – в основі), то у другому взяв участь тільки в 20 матчах (лише 9 – в основі). Чистий ігровий час за ці періоди у Євгена склав 1665 та 894 хвилин відповідно.

У третьому сезоні за ПАОК, котрий став чемпіонським, Шахов зумів повернути собі роль одного з провідних футболістів команди. На рахунку українця 21 зіграний матч (16 – в основі) та сумарні 1507 хвилин ігрового часу. Також Шахов відзначився 5 голами й 1 результативною передачею. За кількістю часу на полі в поточному сезоні чемпіонату Греції Шахов посів восьме місце серед гравців своєї команди.

Українця було визнано кращим гравцем ПАОК у квітні. За нього на сайті клубу віддали голоси 54,18% фанатів. У квітні Шахов відіграв 4 матчі, в яких забив 3 голи.

Євген яскраво виблиснув наприкінці сезону – в двох останніх матчах грецької Суперліги. У передостанньому турі ПАОК розтрощив «Левадіакос», який вже вилетів з Суперліги, з рахунком 5:0 й оформив чемпіонство, ставши недосяжним для «Олімпіакоса». Шахов у цій зустрічі зробив хет-трік. Перемогу шалено святкував весь стадіон «Тумба» в Салоніках.

А в останньому турі ПАОК на виїзді обіграв клуб «ПАС Яніна» – 2:0, Шахов знову забив м’яч.

Здебільшого Шахов у ПАОК діє на позиції лівого опорного або лівого центрального півзахисника. Однак фронт його роботи не обмежується тільки цією зоною – фактично Євген задіяний по всій центральній вісі, практично повністю охоплюючи другу частину поля.

31-річний Євген Хачеріді прийшов до ПАОК з «Динамо» минулого літа. В чемпіонаті Греції, який щойно закінчився, українець зіграв лише три матчі, в яких провів на полі 185 хвилин. Виграти конкуренцію за місце в основі та показати свій рівень Хачеріді так і не зміг, або банально не схотів.

В той же час український захисник має один з найвищих окладів у команді – від 1,3 до 1,5 млн євро. Тому фахівці очікують, що протягом літнього трансферного вікна ПАОК його позбудеться. Вже відомо, що Євгеном цікавиться «Шахтар».

Нагадаємо, що Хачеріді з 2009 року зіграв за національну збірну України 51 матч (3 голи), а Шахов з 2016 року провів 5 матчів (1 гол). Але сьогодні головний тренер синьо-жовтих Андрій Шевченко не викликає їх до складу команди.

До речі, у ПАОК закінчував свою кар’єру колишній півзахисник «Шахтаря», тезка та співвітчизник Развана Луческу – Разван Рац. А сьогодні в клубі виступає колишній одноклубник Євгена Шахова по «Дніпру» бразильський захисник Лео Матос, який до «Дніпра» зіграв 4 сезони за одеський «Чорноморець», де став першим легіонером в історії клубу.