Українські легкоатлети: позитивна динаміка на європейському чемпіонаті

Підготував Семен Запорожець

1-3 березня в Глазго (Шотландія) пройшов 35-й чемпіонат Європи у приміщенні. Українські спортсмени здобули п’ять нагород – дві срібні та дві бронзові – й посіли 16-е місце у загальному заліку. Це кращий виступ, ніж був у синьо-жовтих на попередньому чемпіонаті: в 2017 році в Белграді українці виграли 4 бронзові медалі та в підсумку стали 24-ми.

Першу медаль чемпіонату Європи в Глазго збірній Україні приніс Андрій Проценко. У секторі для стрибків у висоту він виграв срібло, розділивши друге місце з греком Констадіносом Баніотісом.

Андрій Проценко з третьої спроби подолав 2,26 м. Після однієї невдалої спроби на 2,29 м дві наступні переніс на 2,32, проте подолати їх цього разу не вдалося. Аналогічно провів змагання і Баніотіс.

Чемпіоном Європи у приміщенні став італієць Джанмарко Тамбері (2,32 м).

Після майже п’ятирічної перерви на п’єдестал повернулася Ольга Саладуха. П‘єдестал однієї з найбільш травматичних дисциплін легкої атлетики – потрійного стрибка. Спортсменка довго боролася з травмою спини. Її віра і праця зробили неможливе. Вже у кваліфікації в Глазго Ольга у першій спробі, як у старі добрі часи, показала найкращий результат з потрійного стрибка не лише в сезоні, а й серед усіх учасниць (14,40 м). А у фіналі сталося ще одне диво. Нечасто побачиш, коли з шести спроб спортсменів три з них бувають однаковими. Але саме так було у Саладухи: з трьома спробами на 14,47 метрів, які стали її новим найкращим результатом нинішнього сезону, вона виграла бронзову медаль. Востаннє вона піднімалася на п’єдестал у серпні-2014 у Цюриху, коли стала чемпіонкою Європи.

Чемпіонкою Європи у приміщенні з потрійного стрибка з найкращим результатом сезону в Європі стала іспанка Ана Пелетейро (14,73 м). Гречанка Параскеві Папахрісту з особистим рекордом 14,50 метрів друга.

Марина Бех-Романчук виграла бронзову медаль зі стрибків у довжину. Почавши змагання з двох заступів, Бех-Романчук у четвертій спробі показала результат 6,84 метри, який вивів її на третю сходинку.

Перемогла, повторивши найкращий результат сезону у світі (6,99 м), сербка Івана Шпановіч. Білоруска Настасья Мірончик-Іванова з особистим рекордом (6,93 м) друга.

Не встигли вгамуватися емоції від бронзової медалі Марини Бех-Романчук зі стрибків у довжину, як їх подвоїла Ольга Ляхова.

Ляхова, як і у півфналі, трималася позаду, а за 300 метрів до фінішу почала поступово прискорюватися і у результаті фінішувала третьою (2.03,24 хв).

Перемогла британка Шлейеа Оскан-Кларк (2.02,58 хв). Француженка Реней Ламот друга (2.03,00 хв).

Чемпіонат Європи завершився для України срібною медаллю Юлії Левченко зі стрибків у висоту.

У фіналі зі стрибків у висоту серед жінок виступали відразу три українки. Юлія Левченко з другої спроби подолала 1,99 метрів, які і забезпечили їй срібну медаль Після цього були ще три спроби на 2,01 м – висоту нового особистого рекорду у приміщенні, – але цього разу планка не встояла.

Нагадаємо, що два роки тому на чемпіонаті Європи у приміщенні у Белграді Левченко виграла бронзову медаль.

Катерина Табашник у третій спробі на 1,97 м зібрала волю в кулак і подолала цю висоту. А от повторити особистий рекорд (1,99 метрів) цього разу їй не вдалося. Литовці Айріне Пальшите Табашник поступилася лише за спробами, проте зробила ще один крок до п’єдесталу такого рівня змагань. У Глазго Катерина посіла четверте місце. А Ірина Геращенко була п’ятою (1,94 м).

Перемогла Марія Ласіцкене, яка виступає під нейтральним прапором (2,01 м).