Українські паралімпійці виграли найбільшу кількість медалей на чемпіонаті світу з плавання

Підготував Семен Запорожець

Паралімпійська збірна України з плавання завоювала 55 медалей на чемпіонаті світу у Лондоні, що дозволило посісти перше місце у медальному заліку.

Паралімпійська збірна України з плавання повернулась у Київ з Лондона, де виступала на чемпіонаті світу. Українські плавці зайняли перше місце у медальному заліку, маючи в активі 55 медалей, серед яких 17 золотих, 22 срібних і 16 бронзових. У загальному заліку чемпіонату збірна Україна посіла четверте місце, після команд Італії, Великої Британії та Росії.

Наші спортсмени втановили 3 рекорди світу, 5 рекордів Європи і 9 рекордів чемпіонатів світу.

Зокрема, Богдан Гриненко зі світовим рекордом виграв золоту медаль на чемпіонаті світу з паралімпійського плавання на дистанції 100 м в категорії S7. У фінальному запливі дистанцію в 100 м на спині в категорії він проплив за 1 хвилину і 8,92 секунди (1:08,92).

24-річний харківянин Максим Кріпак виборов 5 золотих та 1 срібну нагороду.

За національну паралімпійську збірну команду України з плавання в Лондоні виступили 43 спортсмени. Команда була представлена 12 регіонами України (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Львівська, Одеська, Миколаївська, Полтавська, Харківська, Херсонська обл. та м. Київ).

Збірну України підтримували спонсори та партнери Національного комітету спорту інвалідів України – компанії lifecell та ВОЛЯ.

Турінр проходив з 9 по 15 вересня 2019 року в Центрі водних видів спорту (London Aquatics Centre), який було побудовано в 2011 році для Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні. У змаганнях взяло участь 637 спортсменів з 73 країн.

“Враження неймовірні, адже команда показала феноменальний результат, у нас найбільша кількість медалей і ліцензій! Однак, часами помітно, що суддівство проти нас. Уявіть собі, спортсмен, який виходить на дистанцію, він готувався 4-7 років, а його знімають з дистанції, бо шапочка не так одягнута. Справа не в тому, що вдягнута технічно погано, а тому що реклама з іншого боку… Наші спортсмени – виховані проблемами”, – прокоментував перемогу Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.

За підсумками чемпіонату світу із плавання збірна України здобула 18 ліцензій для участі в Паралімпійських іграх у Токіо.