Український квартет Asturia виконає гімн Ліги чемпіонів УЄФА на фіналі в Мадриді

Підготував Семен Запорожець

Український електронний струнний квартет Asturia виступить на фіналі Ліги чемпіонів УЄФА в Мадриді 1 червня.

Українки за кілька хвилин до початку матчу між “Ліверпулем” і “Тоттенхемом” виконають музичний супровід миттєво впізнаваного футбольними фанатами всього світу гімну Ліги чемпіонів,

До складу квартету входять скрипальки Віра Валієва і Катерина Головко, віолончелістка Мирослава Цибка та Олена Москаленко (альт).

Дівчата виконають свою оригінальну версію гімну ЛЧ.

“Це дивно, що в нас є можливість виступити за кілька хвилин до початку матчу, який дивляться мільйони людей по всьому світу. Це момент, який ми будемо цінувати все життя. З нетерпінням чекаємо можливості подарувати незабутній виступ”, – цитують слова Мирослави Цибки на сайті УЄФА.

Додамо, що учасниці квартету пройшли класичну підготовку в Національній музичній академії ім. П.І. Чайковського в Києві і виграли безліч струнних конкурсів на національному рівні.

Згодом група переключилася на роботу з електронними музичними інструментами, щоб створити свій власний унікальний стиль.

Назва “Астурія” походить від творів іспанського композитора Ісаака Альбеніса. Його однойменна композиція стала першою партитурою, виконаною дівчатами, відтак вони вирішили назвати свою групу на честь цього твору.

Asturia випустила свій перший альбом у 2017 році, який складається з оригінальних аранжувань класичних творів.

Дівчата грають разом вже десять років – у незмінному складі. За цей час вони виступили у багатьох країнах світу. У поле зору УЄФА вони потрапили минулого року, коли під час фіналу Ліги чемпіонів “Реал” – “Ліверпуль”, що проходив у Києві, грали на декількох заходах УЄФА. Пропозицію виступити в Мадриді на стадіоні “Метрополітано” квартет Asturia отримав у січні цього року, а офіційний контракт було укладено лише місяць тому.

Традиція запрошувати до живого виконання гімну Ліги чемпіонів перед фіналом налічує чимало років та зіркових імен. Зокрема, у 2012 році гімн виконував знаменитий скрипаль Девід Гаррет, а в 2016-му – італійський зірковий співак Андреа Бочеллі. Тож участь українських музикантів – це дійсно великий успіх та визнання.

Гімн Ліги чемпіонів УЄФА (UEFA Champions League Anthem) — композиція, яка створена англійським композитором Тоні Бріттеном в 1992 році, коли Кубок європейських чемпіонів було перетворено на Лігу чемпіонів. Текест виконується на трьох мовах – французькій, німецькій, англійській.