Український ринок ягід виріс у три рази

Рентабельність вирощування ягід може істотно перевищувати 100%,  сам ринок за останні 20 років  виріс практично у три рази. 

Про це заявили ​​аналітики компанії Pro-Consulting, повідомляє сайт компанії.

Повідомляється, що у поточному році приріст виручки від експорту заморожених ягід склав 56%.
Аналітики компанії Pro-Consulting зазначили, що ринок ягід в Україні розвивався поступово, і за останні двадцять років виріс практично в три рази.

Важливим фактором розвитку стала і висока маржинальність ягідного бізнесу. Залежно від виду ягоди, погодних умов і методів вирощування рентабельність могла істотно перевищувати 100%.

Сьогодні Україна є експортером ягід. Таким чином, кон’юнктура зовнішніх споживчих ринків має вплив на ринок ягід в Україні. Головною тенденцією на європейському ринку є зрослий попит на ягоди в північних країнах. Цікаво, що в північних країнах віддають перевагу темним ягодам (смородина, лохина).

Основна частина заморожених ягід відсилається до Польщі, разом з Італією вони займають близько половини загального обсягу поставок. Серед інших споживачів також в основному представлені країни Європейського Союзу.

Аналітики прогнозують в 2019-2020 роках такий розвиток ринку, який формуватиметься відповідно до тенденцій експорту. Попит на ринках, перш за все, європейських країн буде стимулювати українські підприємства до збільшення випуску замороженої продукції.

Джерело: https://agropolit.com/news/11936-ukrayinskiy-rinok-yagid-viris-u-3-razi–analitiki