Український стартап SolarGaps отримав 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020

Український стартап SolarGaps отримав безповоротний грант від Єврокомісії на 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2.

Що робить SolarGaps

Стартап SolarGaps працює над розумними жалюзі, здатними генерувати сонячну електроенергію. У команді відзначають, що одного квадратного метра таких жалюзі вистачить для того, щоб зарядити 3 ноутбука або 30 світлодіодних лампочок.

Чому це важливо

Як розповів AIN.UA операційний директор SolarGaps Юрій Цвіркун, SolarGaps став першим українським стартапом, який отримав фінансування від Horizon 2020 в другій фазі після введення додаткового етапу інтерв’ю в Брюсселі (раніше 1,2 млн євро від ЄС також отримав український проект Polyteda Cloud). “Ми потрапили в 5% європейських стартапів, яким вдалося отримати кошти від Horizon 2020.  Для нас це велике і важливе досягнення – не кожен день стартапу дають 1 млн євро безповоротних коштів на розвиток. Впевнені, в майбутньому наш продукт стане обов’язковою частиною smart cities, яка перетворює вертикальні фасади будівель в сонячні електростанції “, – зазначив Цвіркун.

На що підуть гроші

Залучене фінансування дозволить SolarGaps доопрацювати b2b-продукт і підготувати його до виходу на ринок. Крім цього стартап заявив, що вже отримав сертифікацію в Євросоюзі для b2c-продукту і через місяць почне продажі через дилерів в країнах ЄС. За словами Цвіркуна, ці два продукти будуть схожі зовні, але відрізнятимуться в технічному плані і з точки зору управління.

Засновник стартапа Євген Ерік розповів, що для отримання гранту команда виконала ряд серйозних умов. «По-перше, ми допрацювали продукт до так званої предмасової стадії. По-друге – отримали безпосередньо сертифікацію в ЄС. Нарешті, показали, як наше рішення застосовується на ділі». Команда SolarGaps два рази їздила до Брюсселя для представлення проекту Єврокомісії. Як кажуть представники стартапу, комісія складалася з представників інвестиційних фондів, які аналізували бізнес-стратегію і перспективи продукту на європейському ринку.

У 2017 році SolarGaps отримав 50 000 євро від Єврокомісії в рамках першої фази програми Horizon 2020 SME Instrument, а також 50 000 євро від ЄБРР в рамках програми кліматичних ваучерів. До цього стартап провів успішну кампанію на Kickstarter і Indiegogo, де залучив $150 000. Консультантом в роботі з Horizon 2020 виступила команда CIVITTA.

Джерело: https://ain.ua/2019/04/10/solargaps-1-mln-evro-horizon-2020/?utm_source=AIN.UA