В Україні продовжує зростати середня заробітна плата

Кирило Сазонов, політичний оглядач

Новина від Кабміну – середня зарплата по Україні досягла 10 573 гривні. Тобто реальні зарплати ростуть. Під час війни і всупереч всім зусиллям агресора, торговим і морським блокадам. Але будемо чесними – це середня офіційна зарплата. Реальні, правда, я суджу по Києву і містах під Києвом, вище. Значно вище. Спробуй, знайди будівельника за 15 тисяч. 22 і менше навіть не підходь. Це різноробочий на будівництві, не супер профі-муляр.

Так що з одного боку можна сказати, що є хороша новина про зростання зарплат, а з іншого – проблема економіки в тіні залишилася. Тому що загнати економіку в тінь дуже просто, а от вивести набагато складніше. З іншого боку – люди отримують гроші, витрачають їх в українських магазинах, так що це набагато краще, ніж безробіття.

Повернемося до нової офіційною статистикою. Середня офіційна зарплата майже в три рази вище мінімалки. Тобто мінімалка вже не орієнтир для роботодавців та шукачів. Люди спираються на реальний ринок праці і зростання зарплат вище інфляції більш ніж в два рази. Праця українців цінують все вище і це, на мій погляд, справедливо. Зарплата свого роду індикатор –  якщо зростає, значить у бізнесу є можливість платити більше. І навпаки. Зрозуміло, що мені звично поставлять в докір, що це середня температура по лікарні, а мої розмови про зарплати вдвічі вище – це Київ. А глухе село дає зовсім іншу картину. Але, хлопці, а ви знаєте про мобільність трудових ресурсів? І якщо в Ліоні погано з роботою або низька зарплата, француз переїжджає в Париж. Американець з Техасу в Нью-Йорк. Для них це норма.

А ми намагаємося утримати парадигму «Де народився, там і пригодився». Дуже даремно. Тенденції по країні позитивні. Ну а особистий добробут залежить від особистої ініціативи, готовності до переїзду, бажання в будь-якому віці вчитися і підвищувати свою кваліфікацію. Так, тільки так. Реальний капіталізм, ласкаво просимо.