Великий європейський успіх українських борців

Підготував Семен Запорожець

Блискуче виступили українські представники спортивної боротьби на чемпіонаті Європи 2019 року, що пройшов 8-14 квітня в Бухаресті (Румунія). Здобувши 9 медалей (5 золотих, 2 срібні, 2 бронзові), Україна зайняла друге місце в загальнокомандному заліку.

Золоті медалі для України здобули чотири представниці жіночої вільної боротьби – Оксана Лівач (-50 кг), Ірина Гусяк (-55 кг), Алла Черкасова (-68 кг) та Аліна Стадник (-72 кг) та борець греко-римського стилю Жан Беленюк (-87 кг).

Срібло в активі Лілії Горішної (-53 кг) та Тетяни Кіт (-57 кг).

Бронзу везуть з Бухареста майстри вільної боротьби Василь Шуптар (-65 кг) та Олександр Хоцяновський (-125 кг).

Нагадаємо, що 28-річний Жан Беленюк став чемпіоном Європи вже втретє. Раніше він перемагав на першості континенту в 2014 (Вантаа, Фінліндія) та 2016 (Рига, Латвія). “Спасибі всім, хто підтримував і вірив! Це золото присвячую Україні і всім українцям! Щирі емоції людей – то єдине, що мотивує мене тренуватися і перемагати! Впевнений, докладу максимум зусиль, моя головна перемога ще попереду”, – написав Жан Беленюк у Facebook.

28-річна Аліна Стадник ставала чемпіонкою Європи в 2013 році в Тбілісі, а 2011 року в Дортмунді виборола срібло. Особливо приємно за 29-річну Аллу Черкасову, яка минулого року в Будапешті стала чемпіонкою світу, але ще ніколи не вигравала золото на першості Європи. Вона брала срібло (2012, Белград) та двічі – бронзу (2016, Рига та 2017, Нові Сад). І ось – очікувана перемога.

Президент НОК України Сергій Бубка привітав спортсменів, тренерський склад збірної та Асоціацію боротьби України на чолі з її президентом Олегом Кравченком з блискучими здобутками, побажавши й надалі так впевнено крокувати до олімпійського Токіо-2020.

Найсильніших борців Європи приймав спортивний комплекс Sala Polivalenta.